1. Uluslararası Karadeniz Dil ve Dil Öğretimi Konferansı

22 Eylül 2017 – 23 Eylül 2017

Değerli Katılımcılar,

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 1. Uluslararası Karadeniz Dil ve Dil Eğitimi Konferansı Samsun'un ve tüm Karadeniz Bölgesi'nin yükselen yıldızı Atakum ilçesinde bulunan Omtel Otel'de gerçekleştirilecektir.

Konferansın temel amacı dil ve dil eğitimiyle ilgilenen tüm dünyadan ve her seviyeden akademisyen, öğretmen, lisansüstü öğrencileri ve araştırmacıları uluslararası bir akademik etkinlikte bir araya getirmektir. Konferansın bu yılki teması"Dil Eğitiminde Yeni Eğilimler" olarak belirlenmiştir. Ancak seçilen bu temanın haricinde, dil ve dil eğitimi alanıyla ilgili özgün ve kayda değer çalışmalar da konferans kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.

Dil ve dil eğitimi ile ilgili tüm dünyadan uzman ve araştırmacıları bilimsel ve sosyal etkileşimi artırmak açısından konferansımıza katkı sağlamaya davet ediyoruz. Konferansın dili Türkçe ve İngilizce olarak belirlenmiştir.

Sizleri 22-23 Eylül 2017 tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “1. Uluslararası Karadeniz Dil ve Dil Öğretimi Konferansı"nda görmekten mutluluk duyacağız.

Samsun'da buluşmak dileğiyle…

Saygılarımızla.

Yrd. Doç. Dr. İsmail YAMAN