II. Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi

12 Haziran 2017 – 14 Haziran 2017

Hacettepe Üniversitesi Ekoloji Grubu Topluluğu Biyoloji Bölümü Öğrencileri ve Hacettepe Biyoloji Bölümü Akademisyenleri olarak bu yıl Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi'nin ikincisini düzenlemenin heyecanı içerisindeyiz. Kongremiz 12-13-14 Haziran 2017'de Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Salonunda gerçekleşecektir.

Bu yıl kongremizi "Beyin, İklim Değişikliği ve Eğitim" adı altında 3 bölüme ayırdık. İkinci gün öğleden önce ise Beytepe Kampüsü içerisinde bulunan Yeşil Vadi'de Arazi Çalıştayımız yapılacak.

Üçüncü gün ise Biyoloji Bölümünde Türkiye'de biyoloji alanında birçok önemli çalışmaya imza atmış Hacettepe Biyoloji Bölümü Akademisyenlerinden 13 farklı çalıştayla 13 farklı laboratuvarda eğitim verilecek. Katılımcılarımız 2 çalıştaya katılabilecek ve çalıştay saatleri ona göre ayarlanacak. Çalıştaylarımız Mikrobiyoloji Çalıştayı, Histoloji Çalıştayı, Fizyoloji Çalıştayı*, Polen Çalıştayı, Moleküler Biyoloji Çalıştayı, Balda Polen Analizi Çalıştayı, Botanik Çalıştayı, Omurgasız Hayvanlar Çalıştayı, Bal Arıları Neden Yok Oluyor Çalıştayı, Entomoloji Çalıştayı ve Arazi Çalıştayı.